CLUB PATINATGE ARTÍSTIC SENTMENAT
CLUB PATINATGE ARTÍSTIC SENTMENAT 

II TROFEU VILA DE SENTMENAT                                       18  de maig de 2019                                                        

UN TOTAL DE 12 PÒDIUMS PEL CPA SENTMENAT

Cliqueu aquí per veure les classificacions
RESULTAT TROFEU VILA SENTMENAT 2019.pdf
Documento Adobe Acrobat [274.2 KB]

CAMPIONAT D'ESPANYA DE PARELLES 2019 FUENGIROLA

Els patinadors catalans van brillar al VII Campionat Espanya de parelles artístic que es va celebrar a Fuengirola els dies 17 i 18 de maig.

En categoria júnior, el podi va ser íntegrament català amb l'or per Pol López i Marta Jimenez, del CPA Cerdanyola del Vallès, la plata per Arnau Domingo i Anna Mondria, del CPA Sentmenat, i el bronze per Pol Mur i Mireia Rincon, del PA Sant Just.

Tot i sortir l'Anna d'una lesió i d'un any complicat per diferents lesions de la patinadora, la parella sentmenatenca han pogut competir en el campionat d'Espanya a Fuengirola i han estat al nivell de la resta de parelles aconseguint la medalla de plata. Els seus entrenadors Alicia Berbel i Carlos Mur estan molt satisfets del seu esforç.

PROVES DE LLIURE D'INICIACIÓ B I D

12 DE MAIG 2019 

 

S'ha celebrat al Pavelló Municipal d' Olost les proves de Lliure d'iniciació B i Iniciació D.

Emma Sánchez ha aprovat iniciació B i Núria Anglí, Jana Banús, Cèlia Tudela i Cèlia Guitérrez  han aprovat iniciació D.

 

Enhorabona a totes !!

CAMPIONAT BARCELONA SENIOR B SANT FELIU DE CODINES
11 I 12 DE MAIG 2019
 
La patinadora de Sentmenat GEMMA CUYÀS ROCA, es proclama campiona i puja a dalt de tot del podi aquest cap de setmana a Sant Feliu de Codines, on s'ha celebrat el Campionat de Barcelona Senior B, queden al podi, 1a classificada Gemma Cuyàs del CPA SENTMENAT amb un total de 146.20 punts, la segueix en 2a posició la patinadora ALBA FIBLA del CN TERRASSA amb 125.60 punts, i en 3r lloc la patinadora ANDREA JULVE del CPA STA PERPETUA 106.30
 
Propera competició de la Gemma després d'aquesta victòria, LA COPA CATALANA de categories a Salou.
 
Enhorabona Gemma !!

  INTERCLUB ZONA 4 LLIÇA DE VALL                                         

             5 DE MAIG 2019

 

Aquest diumenge s' ha celebrat a Lliça de Vall l' interclub de la zona 4, 13 patinadores de Sentmenat han competit en modalitat de Lliure, han aconseguit classificar-se per l'intercomarcal 4 patinadores. 

 

D menors

Carla Laguarda 2a Classificada 

Angie Contreras 3a Classificada

D majors

Jana Banús 3a Classificada

C menors

Erika Garcia 1a Classificada

 

Moltes Felicitats a totes les patinadores que van participar pel bons resultats !!

CAMPIONAT DE PRESELECCIÓ BARCELONA JUVENIL

4 DE MAIG 2019

 

Aquest cap de setmana a Malgrat de Mar, s'ha celebrat el Campionat de preselecció de Barcelona, Maria Ramoneda ha participat en  Categoria Juvenil i queda classificada pel campionat de Barcelona com a Juvenil B.

 

Moltes Felicitats Maria !!  

TROFEU DE ROSER DE MAIG CERDANYOLA

4 de MAIG  2019

 

2 Pòdiums pel Cpa Sentmenat !!

 

Un total de 2 pòdiums pel CPA Sentmenat aquest dissabte al Trofeu organitzat pel CPA CERDANYOLA al pavelló de de Can Xarau. Un  trofeu on han participat els més petits i les iniciacions.

 

Iniciació D 

Marina Arco 2a Classificada

Laia Cañadas 3a Classificada

 

Felicitats a tots els patinadors  !!

 

Cliqueu aquí per veure les classificacions
TROFEU ROSER DE MAIG.zip
Archivo comprimido en formato ZIP [482.1 KB]

                                                       TROFEU CLUB EGARA TERRASSA

                                                                 27 D'ABRIL 2019

 

Un total de3 pòdiums pel CPA Sentmenat aquest dissabte al Trofeu organitzat pel Club Egara de Terrassa. 

 

Iniciació D - Júlia Gonzalez 3a Classificada

Iniciació C - Èrika Garcia 1a Classificada 

Iniciació B - Sara Lopez 3a Classificada

 

Enhorabona a totes les patinadores !!

 

Cliqueu aquí per veure les classificacions
TROFEU EGARA.pdf
Documento Adobe Acrobat [452.0 KB]

   CAMPIONAT CATALUNYA JUNIOR I SENIOR               Santa Cristina d'Aro   18-19-20 d'abril  2019              

PROVES DE LLIURE INICIACIÓ D,C i B 

16 d'abril de 2019

 

S'ha celebrat al Pavelló Municipal de Canet de Mar les proves de Lliure  d'Iniciació D, C i B

Júlia Giné, Leire Gonzalez, Queralt Xalabarder i Sara Lopez han aprovat iniciació B.

Emma Lopez, Georgina Xalabarder i Carla Beltran han aprovat iniciació C.

Elsa Heras ha aprovat iniciació D.

 

Enhorabona a totes !!!

 

CAMPIONAT DE BARCELONA JUNIOR MASCULÍ

30-31 DE MARÇ 2019

 

 

Aquest cap de setmana s'ha celebrat al pavelló municipal de Viladecavalls el campionat de Barcelona Masculí, Arnau Domingo ha competit en categoria Junior i queda en 5a posició, es classifica pel campionat de Catalunya que se celebrarà a Sta. Cristina d'Aro els dies 19,20 i 21 d'abril. 

 

Moltes Felicitats Arnau i molta sort al de Catalunya !!

 

CRITERIUM MARESME MATARÓ

10 de març 2019 - 17 de març 2019

 

Un total de 2 pòdiums pel CPA Sentmenat aquest cap de setmana al Trofeu organitzat pel CPA MATARÓ. 

 

Iniciació C 

Èrika Garcia 2a Classificada 

Iniciació B

Leire Gonzalez 3a Classificada

 

Enhorabona a totes les patinadores !!

 

CAMPIONAT DE PRESELECCIÓ BARCELONA

2-3 DE MARÇ 2019

 

Aquest cap de setmana a Olost, s'ha celebrat el Campionat de preselecció de Barcelona, Anna Mondria i Gemma Cuyàs han participat en  Categoria Junior i Sènior i és classifiquen per Junior A i Senior B.

 

Moltes Felicitats a totes dues !!  

               Campionat Barcelona Parelles Artístic               23 i 24 de febrer 2019

L'Arnau Domingo i l'Anna Mondria queden 2ons classificats en categoria Junior

TROFEU DE L'AMISTAT CERDANYOLA

23 i 24 de febrer 2019

 

2 Pòdiums pel Cpa Sentmenat  i un trofeu al millor mallot de la Categoria.

 

Un total de 2 pòdiums pel CPA Sentmenat aquest cap de setmana al Trofeu organitzat pel CPA CERDANYOLA al pavelló de de Can Xarau. 

 

Eimy Nogales guanya un Trofeu a millor mallot de la Categoria.

 

Iniciació C Menors

Èrika Garcia 3a Classificada 

Iniciació D Majors

Elsa Heras 3a Classificada

 

Enhorabona a totes les patinadores pels bons resultats !!

Cliqueu aquí per veure les classificacions
TROFEU CERDANYOLA 2019.zip
Archivo comprimido en formato ZIP [616.2 KB]

GRAN ACTUACIÓ DEL GRUP XOU Al FESTIVAL DE  VILADECAVALLS !!                                                               9 - febrer - 2019 

CLASSIFICACIONS INTERCLUBS 2018 F.O.

 

El CPA SENTMENAT queda en 5è lloc a les classificacions totals dels interclubs de Figures Obligatòries temporada 2018, un total de 32 clubs varen participar.  

                  FINAL INTERCLUB CERDANYOLA DEL VALLÈS

                                            20-21 D'OCTUBRE 2018 

 

Aquest cap de setmana s'ha celebrat al pavelló de Can Xarau de Cerdanyola del Vallès la Final d'interclub, 3 patinadores de Sentmenat han participat en aquesta Final. Georgina Castejon obté la 3a posició al pòdium.   Els resultats van ser força bons en general, Emma Sánchez i Júlia Giné han quedat 5a en les seves respectives categories.

 

Enhorabona a les 3 !! 

 

                                INTERCOMARCAL SANT FOST DE CAMPSENTELLES                                             

                                                  30 DE SETEMBRE DE 2018

 

Aquest diumenge s' ha celebrat a Sant Fost de Campsentelles l' intercomarcal de F.O, 12 patinadores de Sentmenat han competit en modalitat de Figures Obligatòries, el nivell de totes les patinadores ha estat bastant igualat en totes les categories, tot i així han aconseguit classificar-se per la Final d' interclubs 4 patinadores. 

 

Aina Jimenez 2a classificada de Certificat

Georgina Castejon 1a classificada de B menors

Júlia Gine 3a classificada de C majors 

Emma Sanchez 3a classificada de C menors

 

Moltes Felicitats a totes les patinadores que van participar per arribar fins aquí !!

 

PROVES DE LLIURE INICIACIÓ B I D 

22 Juliol de 2018

 

S'ha celebrat al Pavelló Municipal Dani Pedrosa de Castellar del Vallès les proves de Lliure d' Iniciació B i Iniciació D.

Ainhoa Alfonsea i Claudia Sanchez han aprovat iniciació B i Emma Lopez i Georgina Xalabarder  han aprovat iniciació D.

 

Enhorabona a les quatre  !!!

 

TROFEU MEDITERRANI                                                  14 I 15 JULIOL 2018   

EL CPA SENTMENAT ACONSEGUEIX 4 PÒDIUMS AL TROFEU MEDITERRANI DE CASTELLDEFELS.

Cliqueu aquí per veure les classificacions
CLAS. CASTELLDEFELS.zip
Archivo comprimido en formato ZIP [1.7 MB]

PROVES FIGURES OBLIGATÒRIES 

7 Juliol de 2018

 

S'ha celebrat al Pavelló Municipal Joaquim Blume de Castellar del Vallès les proves de Figures Obligatòries de Certificat, Iniciació A, Iniciació B i Iniciació C.

Emma Sanchez, Leire Gonzalez, Claudia Sanchez, Noa Perez, Abril Lorente, Júlia Giné, Sara Lopez i Patricia Garcia han aprovat iniciació C. Mar Lloreda, Andrea Ruiz, Ona  Permanyer i Lucia Martí han aprovat iniciació B. Maria Ramoneda ha aprovat Certificat i ascendeix a Debutants.

 

Enhorabona a totes  !!!

 

INTERCLUB F.O. 

Molins de Rei  1 de juliol 2018

 

S' ha celebrat al Pavelló Municipal de Molins de Rei el campionat d' interclub de F.O., el CPA Sentmenat aconsegueix 9 pòdiums de 13 patinadores que han participat, propera trobada pels 6 primers classificats de cada nivell, els intercomarcals el cap de setmana 29/30 de setembre.

 

Cliqueu aquí per veure les classificacions
Classificacions interclub F.O Molins de [...]
Documento Adobe Acrobat [1.5 MB]

PROVES INICACIÓ A

30 Juny de 2018

 

S' ha celebrat al Pavelló Municipal de Manresa les proves d' iniciació A de Lliure, Ona Permanyer, Andrea Ruiz, Georgina Castejon i Patricia Garcia han aprovat i ascendeixen a Certificat.

 

Enhorabona a totes quatre !!!

CAMPIONAT SOCIAL SENTMENAT

9 DE JUNY 2018

 

 

Dissabte 9 de juny s' ha celebrat al pavelló Tèxtil Besos el campionat Social anual que s' organitza per tots els nivells d' iniciació del CPA Sentmenat. Han participat la majoria de patinadores d'iniciació del club, dels nivells de Minis - Iniciació E - Iniciació D- Iniciació C- Iniciació B - Iniciació A i Certificat, un total de 65 patinadores. 

 

Enhorabona a totes les patinadores per aquest dia i per la vostra feina durant tota la temporada, seguiu així !!! 

 
Cliqueu aquí per veure les classificacions
resultatssocial2018 (1).zip
Archivo comprimido en formato ZIP [696.0 KB]

CAMPIONAT CATALUNYA JUVENIL I CADET 25,26 I 27 DE MAIG 2018

Arnau Domingo que 12è classificat en categoria Juvenil Masculí

i Pau Domingo queda 14è classificat en categoria Cadet Masculí

CLUB PATINATGE ARTÍSTIC 

      SENTMENAT

 

CENTRE ESPORTIU TÈXTIL BESOS

C/ POCA FARINA, S/N

08181 - SENTMENAT

617 46 63 00



Jaqueta tèrmica del Club

Pantaló tèrmic del Club

Motxilla de rodes del Club

La polsera de patinatge !!

Mallot d' estiu del Club

INSCRIPCIÓ MENORS D'EDAT
INSCRIPCIÓ PATINATGE ARTÍSTIC MENORS D'E[...]
Documento Adobe Acrobat [321.5 KB]
INSCRIPCIÓ MAJORS D'EDAT
INSCRIPCIÓ PATINATGE ARTÍSTIC MAJORS D'E[...]
Documento Adobe Acrobat [320.4 KB]
Versión para imprimirVersión para imprimir | Mapa del sitio
© Club Patinatge Artístic Sentmenat